Nice Yıllara Nejat İşler, nice yaşlara!

Nejat İşleri tanımayan, sevmeyen, beğenmeyen var mıdır? Sanırım yoktur. Gülbeyaz, Mustafa Hakkında Herşey ve son olarak Aliye’ nin gözde, fedakar, vefakar ve asi doktoru. Aklımızda kalanlar bunlar. Şimdilerde, ‘Barda’ filmiyle kıyametleri koparıyor.

28.Şubat.1972 Sevgili Nejat’ ın doğum günü. Küçük bir horoskop analizi, Nejat’ a doğum günü hediyem.

Küçük yaşta evinden ayrılmış ve sokakta bir yaşama yol almış. Anadolu Lisesini okurken çok istediği askeri okulu kazanmış. Çok zeki, çok asi, çok duygusal. Horoskopunda bütün kişiliğinin ve yaşamının izlerini görebiliyoruz. Erken yaşta evden ayrılmış ve sokak işlerinde çalışmaya başlamış. Ta ki tiyatroyla tanışana dek. Konservatuar sınavlarını – torpilsiz- kazanınca, hem çalışmış, hem okumuş. Kısaca yaşam öyküsü budur.

Nejat İşler, Balık burcu. Ay Burcu Başak, Yükselen burcu Aslan. Kuzey Ay Düğümü ( ruhsal yolu) Kova.

Güneş’ i Balık burcunda olduğu için son derece merhametli ve duygusal. Yalnızlığı seviyor. Fedakar.

Güneş’ i ve Mars’ ı arasındaki açı; enerjik, kararlı, cesur ve kendine güvenli bir insan olmasını sağlıyor. Kontrol etmeyi, yönetmeyi seven bir yapısı var. İradesi güçlü. Dürüst.

Güneş ve Neptün arasındaki kare açı: hayalgücünü yükseltirken, hülyalı bir yapı sağlıyor. Kolay etkileniyor ve bazen hayatını gereksiz yere karmaşıklaştırıyor.

Ay burcu Başak. Çok iyi bir hafızası olduğunu kestirmek güç değil. Alçak gönüllü, ölçülü, sakin ve düşüncelerini kolay paylaşmayan biri. Duygularını disiplin altına almayı seviyor. Yardımsever, sadık ve nazik. Tıpkı Aliye’ nin yardım sever, dürüst, açık sözlü doktoru gibi! Bu özelliğine bonkörlükte ekleniyor; Ay ve Jüpiter arasındaki üçgen açıya bakınca. Arkadaşlarına yemek yapmaktan, ziyafet vermekten hoşlandığını anlıyoruz. Bu bir şans açısı aynı zamanda. Nejat’ ın çevresinde doğru insanlar oluyor her zaman.

Ay’ ın Satürn’ le kurduğu her açı çok önemlidir. Engelleyen öğretmen Satürn, duyguların ifadesine ambargo koyar bu açıyla. Ay, astroloji de kadınları simgeler. Sevgili Nejat İşler’ in, kadınlarla, annesiyle, ablası veya teyzeleriyle arasında geç yaşlara dek blokaj olacaktır. Ne kadar sevilirse sevilsin, sevildiğinden asla emin olamayacaktır.

Bu yazıyı hazırladığım sıralarda Venüs, Koç burcunda yol alıyor. Venüs Koç burcunda havai, çapkın, şıpsevdi bir tarz yaratır. Bir önceki yazımda bunu daha detaylı anlatmıştım. Çabuk aşık olur ve çabuk vazgeçer Koç’ da dans eden Venüs.

Ve sıkı durun! Bizim Nejat’ ın, doğum horoskopunda, Venüs’ ü Koç da. Aşk ve tutkuyla kolayca sarhoş olan ve hedefe odaklı bir aşk yaratan, bu etki, romantik Nejat’ ın, derin aşklardan kaçmasının bir başka sebebi. Üstelik Venüs, değişken Uranüs’ le zıt açı altında. Yani sıradan ilişkiler, evlilik pek de Nejat' a göre değil! Ümitlenmeyin kızlar! Zoru seviyorsanız, maceraya, yeniliklere, sıradışılıklara açıksanız, bir ihtimal!

Erkeklik simgesi Mars, Boğa burcunda iken doğmuş Nejat İşler. Sabit fikirli Boğa, kolay kızmaz, ancak kızdığında öfkesini hiç kimse kontrol altına alamaz. Bir amaç için sonuna kadar uğraşır, erkeksi,seksi ve etkileyicidir. Horoskop da 10.evde yer alan Mars, işine çok enerji harcayacağını vurguluyor. Sadık ve akıllı bir eleman, iyi bir partner olma özelliği taşıyor. Uzun vadeli işlere odaklanabilme yeteneği muhteşem. Son derece azimli.

Horoskopuna bakmayı sürdürüyorum ve Jüpiter’ in 5.evde olduğunu görüyorum. Bu müthiş bir yerleşim. Oğlak burcunda ve 5. evde. Hem şanslı, hem yetenekli, hem de ayakları yere basan bir aktör. Ağır adımlarla ve işin mutfağını mutlaka öğrenerek ilerlemek ister. Oğlak başarılarına rağmen kendinde emin olamayan burçtur.

Nejat İşler’ in bütün başarılarına rağmen roportajlarda sık sık ‘ ben daha oyuncu değilim ki!’ dediğine tanık oluyorum. Daha oyuncu değil! Milyonların en beğendiği oyuncu listesinde, ama o kendince, henüz yolun başında. Yaşlandığı, başarılarını biriktirdiği ve mümkünse Oscar aldığı gün Nejat İşler, ‘eh işte çalışıyoruz, çok çalıştık, verdiler bir şeyler’ diyecektir. Oğlak da Jüpiter böyle bir şeydir!

Tepe Noktasına bakılırsa, bu başarıyla ilişkili alanda yerleşmiş Mars hemen göze çarpıyor. Şimdiye dek kurulmuş başarılı özgeçmiş boşuna değil. Ve pek çok başarı 2007, hatta 2008 boyunca da Nejat İşler’ in çalışmalarının karşılığı olacak. Nice Yıllara sevgili Nejat! Nice Yaşlara adam gibi adam!

not: Horoskop analizinizi almak için, hayvan barınaklarına küçük bir yardım yapmanız, dekontu bana maille ulaştırmanız gerekiyor. Detaylı bilgi almak için mail gönderin!


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !