RÜYA sözlüğü H-K

h

Haber: Rüyada haber almak sizi mutlu edecek ya da üzecek bir haberin kesinlikle yolda olduğunun işaretidir. Rüyanızda gülüyorsanız uyanıkken aldığınız bir haber sizi güldürecek demektir. Beklenmedik bir hediye alabilirsiniz.

Haç: Bir ağız dalaşı nedeniyle üzülebilir ve diğer kişi uzlaşmak için size gelmeden önce çektiğiniz bir sıkıntı karşısında güven ihtiyacı duyabilirsiniz.

Halat: Zeki insanlarla yeni bağlantılar kuruyor ya da kendinizi bir gecede elde edilemeyecek bir proje veya uzun süreli bir eğitim sürecine adıyor olabilirsiniz. Elde ettikleriniz doğanızın özünü ifade edecek ve sizi güvenle, yaşamınızda talihinizin sizi yönlendirdiği yere bağlayacak.

Halı: Yeni bir zeminde yeni ilişkiler kuracaksınız. Halı ne kadar renkli ise deneyiminiz o kadar zengin olacak.

Kırmızı halı, özel bir ilgi göreceğinizin işaretidir. Çamurlu, yıpranmış ya da havlanmış bir hali, şu sıra yanınızda olan birisinin sağlığınıza ve mali durumunuza zarar vereceği konusunda sizi uyarır.

Hamile: Rüyanızda hamile olduğunuzu görürseniz bir projeniz veya düşünceniz gerçekleşmek üzeredir. Yaratacağınız bir durumun son sıkıntılarını yaşadığınız anlamına gelir. Bir başkasını hamile görmek o kişinin sıkıntıda olduğuna ancak yakında mutluluk veren bir deneyime ulaşacağına delalet eder.

Harabeler: Büyük olasılıkla, gerçekleşmesi pek de kesin olmayan bir çöküşten korknyorsunuz. Geleceğinizin temellerini atmak için kendi kendinizi teşvik ediyorsunuz.

Harita: Rüyada gördüğünüz harita büyük bir harita ise, hiç ilgilenmediğiniz bir alanda yeni fırsatlar keşfedeceksiniz. Uzun ya da kısa bir süreliğine yer değiştiriyor olabilirsiniz.  Yaşamınızın haritasını çıkartıyor ve hedefinizi belirliyor olabilirsiniz. Haritanın durumu ve rengi yaşam yolculuğunuzun ne kadar pürüzsüz gideceğini belirler.

Hastane: Fiziksel bir hastalıktan kurtuluyor ya da hayal kırıklığını üzerinizden atıyorsunuz. Gelecekte dinlenme ve nekahat dönemi görülüyor.

Havai Fişek: Aşk yaşamınızda büyük bir canlılık olacak; önünüzde heyecan verici ama riskli dakikalar var. Patlama gördüyseniz bir şok yaşayabileceğinizden kuşkulanabilirsiniz. Kıvılcımlar sizi alışılmadık yerlere götürecek olan parlak fikirleri temsil eder.

Hayalet: Kendinizi anlatması zor bir anıyla büyülenmiş gibi hissediyor olabilirsiniz, ama aynı zamanda hayaletin  orta çıktığı  yerdeki ev ya da insanlarla uğraşarak boşa zaman harcıyor da olabilirsiniz.

Hayvanat Bahçesi: Hayvansı içgüdülerinizi ve kişiliğinizin enpati kurduğunuz vahşi yönlerini serbest bırakmak istiyorsunuz. Sabırlı Olursanız cennet, kaderinizin kapılarını aralayacak.

Hayvanlar :Dost, sağlıklı, evcil hayvanlar gelmek üzere olan rahatlatıcı yaratıkları işaret eder. Rüyada bir hayvan bulduğunuzu görmek yeni bir evcil hayvan alacağınızı ve bir hayvan  kaybetmek ise, hasta bir hayvanı kaybedebileğinizi gösterir. Belirli bir hayvan gördüğünüzde ise, bunun özel anlamları vardır.

Ayı: Kaba bir kadın ya da adamın ellerinde, kabalığa maruz kalabilirsiniz.

Boğa: Babanız yada bir baba figürü sizi etkileyecek.

Kedi/ Kedi Yavrusu: Size gençlik ve zindelik verecek bir  aşk yaşayacaksınız.

Köpek/Köpek Yavrusu: Sizi koruyan ve yönlendirenlere tüm kalbinizle inanacaksınız.

Fil: Daha güçlü ve anlayışlı olacaksınız. Kuşku bulutları dağılmaya başlıyor.

At: Bir atla dört nala gider gibi mesafe ve zaman kat edeceksiniz; üstesinden gelemeyeceğiniz hiçbir engel kalmayacak.

Leopar: Tanıdığınız biri görünüşte değişmiş gibi gelebilir, ama içi aynı.

Aslan: İyilik kötülüğü yenecek. Güç sizin tarafınızda. Bir lider olarak doğmuş olabilirsiniz.

Fare/Sıçan: Bütün gece ayakta kalıp bütün gün uyumamanız için bir uyarı.

Maymun: Eğlence sizi bekliyor.

Domuz: İçinin temiz olmadığını düşündüğünüz birinin saf eğilimleri var,

Tavşan: Şansınız açılacak. Değerli bir arkadaşla tanışabilirsiniz.

Koyun/Kuzu: Davranışlarınıza saflık ve masumiyet hakim olacak.

Sincap: Bu emeğinize değecek bir başarı elde etmek için para biriktireceksiniz.

Kaplan: Sonbaharda, hayvanların postlarını değiştirdiği sıralarda iyi bir haber bekleyin.

Kaplumbağa :Kendinizi kadim bilgeliklerle besleyerek ruhunuzu geliştirebilirsiniz. İçinizde güçlüklerle karşılaştığınızda yararlanabileceğiniz bir ömür dolusu deneyim olduğunu keşfedebilirsiniz.

Kurt: Her dolunayda tehlikeler etrafta kol gezer ve özellikle bir sonraki dolunayda çevrenizde olabilirler.

Hazine: Ruhunuz da, sezgileriniz gibi açıklanması zor bir hazine. Geçmişte yaşanmış bir acı çevrenize olan duyarlılığınızı arttıran ahlaki bir seçim yaratan ve ileriye doğru bir adım daha atmanızı sağlayan bir anı. Yaşamınızda birçok değerli taş parlayacak. Eşsiz yerlere gidecek ve size zenginlik katacak insanlarla tanışacaksınız.

Hemşire: Duyarlı bir insansınız ve hemşireliği meslek edinebilirsiniz. Kendi kendinize sağlığınıza dikkat etmeniz gerektiğini  ya da sağlık kontrolünden geçmeniz gerektiğini söylüyorsunuz. Rüyada gördüğünüz hemşire aynı zamanda birlikte güçlükler yaşadığınız birini temsil ediyor da olabilir. Yardıma  ihtiyacı olan birini bulunduğu durumdan çekip kurtaracak kişi siz olabilirsiniz.

ı

Işık: Tanrısal varlıklar size, şu sıra içinde bulunduğunuz güçlüklerin arasındaki ışığı göstermeye çalışıyorlar. Işığın rengi geleceğinizi nasıl karşılayacağınızı, belki de farklı ve daha anlayışlı bir bakış açısını simgeliyor olabilir. Ağustos ve Eylül sizi aydınlatacak.

i

İlaç: Küçük sorunlarınız çözüme kavuşuyor. Birine ilaç vermek başkalarını cezalandırmaktan vazgeçerek ruhunuzu temizlemeniz gerektiği anlamına gelir.

İlan: Bir ilan görmek ya da duymak yakın gelecekte işle ilgili bir başarının habercisidir. Bir iş, klüp üyeliği ya da ikinci el kelepir bir eşya da olsa, aradığınızı bulacak ve istediğinizi elde edeceksiniz.

İsimler: Ruhunuz manyetik olarak sizinle aynı dalga boyunu paylaşan birisine yansıyor. İsimlerde güç gizlidir. Söylenen isimlerin sizin için özel anlamları vardır. Isimler o kişilerle ilişki olabileceği gibi sözcük oyunlarıyla dolu da olabilir.

İşaret: Yönünüzü ya da eski yaşam tarzınızı değiştiriyor olabilirsiniz. Dikkatinizi çeken herhangi belirgin bir şey üzerine yeniden düşünmeniz gerekiyor olabilir. Insanların size gönderdiği işaretleri okuyabilecek kadar bilgesiniz.

 

k

Kadın: Böyle bir düş, dişil kişiliğinizin bilge yanı olabilir e size yaşamınızın bir amacı olduğunu, bunu elde etmeniz gerektiğini ifade ediyor olabilir. Dikkatinizi gelecekte elde edeceğiniz bir sonuca ya da yeni fırsatlara açık bir olaya vermiş olabilirsiniz.Eğer kadını beğendiyseniz size, ruh eşinizin  en iyi özelliklerini ortaya çıkartarak mükemmelliği elde ettiğinizi gösteriyordur. Eğer kadın bir ucube ise, bilin ki zarar veren biri sizi yaşam amacınızdan  saptırmaya çalışacak.

Kafes: Bir hayvanı kafese kapatmak bir kayıp olacağı anlamına gelir. Eğer hayvanı kapatmak üzereyseniz, kaybettiğinizi zannettiğiniz bir iş ya da bir şeyi tekrar elde edeceksiniz. Kafese kapatılmak tuzağa düşürülme  hissini  temsil  eder.

Kahve: Sütlü bir kahve, açık renk saçlı bir yabancıyla yüz yüze gelineceğinin, sade kahve ise koyu renkli bir yabancının habercisidir. Kahve dökülürse, aşk yaşamınız kötüye gidiyor demektir.

Kalabalık: Aileniz, biraraya gelebilir. Kalabalığın bir parçası olmanız popülaritenizin işareti olabilir. Eğer kalabalık dağılıyor ve yalnız kalıyorsanız, kalabalıkta göze çarpacak ve şu anda ya da gelecekte göstereceğiniz bir çaba ile standartların üzerine çıkacaksınız. Kalabalıkta kendinizi rahatsız hissediyorsanız böyle yerlerdeki tehlikelere ve hırsızlıklara karşı kendinizi savunmanız gerekebilir. Eğer kalabalığın dışına itilmişseniz, bir arkadaşınız sizi kapalı bir arkadaş grubuna ya da iş arkadaşlarının arasına sokacak demektir.

Kalp: Birinin ilgi odağısınız ve sizi ona doğru çeken bir güç hissedeceksiniz. Aşkın sıcak ve sonsuz ışığı yaşamınızı aydınlatacak. Bencilce yaşanan bir aşkı hemen kendiniz den uzaklaştıracaksınız, çünkü kalbiniz aradaki farkı hissedecek.

Kamp: Askeri bir kamp, kendi kendinizi disipline etmenin yararlarını göreceğinizi anlatır. Tatil kampı ise rahatlamayı ve size neşe verecek birini dört gözle bekleyebileceğiniz eğlenceli bir vakit geçireceğinize işaret eder.

Kan: Kanın aktığını görmek fedakarlık anlamına gelir. Sağduyunuz kalbinizin devam istediği bir durumu yeni den gözden geçirmenizi ya da belki de bitirmenizi isteyebilir. Kanlı giysiler doğru bildiğiniz bir şeyin karşısında durduğunuz için kişiliğinizin lekelendiğini ya da lekelenmek üzere olduğunu gösterir.

Kanat: Herhangi bir şeyin kanatlarının olması, ruhunuzun hayal gücü sayesinde cennet katına yükseleceğini gösterir. Görünmeyeni görmenizle birlikte aydınlanacak akıllıca bir zafer yaşamak üzeresiniz. Hayatınızın sevgilisiyle tanışabilirsiniz ve huzuru bulabilirsiniz.

Kapı: Kapı bölen bir unsurdur. Kapalı bir kapı, istemediğiniz birine ya da bir şeye karşı korunduğunuz anlamına gelir. Bir kapının açık olması, istediğiniz birine ya da bir şeye doğru bir adım atabileceğinizi ve size yeni kapıların açılabileceğini gösterir.

Kar: Saf duygularınız donmuş olabilir ama yeni bir başlangıç, önünüze  gelmek üzere. Kalbinizi eritecek bir sevgiliyle tanışacaksınız.

Kavga: Şu andaki planlarınızla küçük bir başarı elde etmeden önce birtakım engeller aşmanız gerekiyor. Arkadaşlarınızı sizi kıskandığı, kınadığı ya da size nispet yaptığı için canınız sıkılabilir. Başkalarının kavga ettiğini görmek ise, paranız ve mali durumunuzla ilgili söz verirken ihtiyatlı davranmanız konusunda bir uyarı anlamına gelir.

Kaya: Yaptıklarınız uzun süreli bir güvence altında. Her seferinde sakin bir adım atarak, kaygan bir durumun kaya gibi sertleştiğini göreceksiniz. Küçük bir sorun, geniş bakış açınızın içinde kaybolacak.

Kırık Kemik: Güvenliğiniz tehlikede. Kısa sürecek hafif bir hastalık ya da duygusal birtakım sıkıntılar sizin ya dabaşka birinin davranışlarını etkileyebilir.

Kitap: Yeni bir bölüm kendi yaşam kitabınızda kristal kadar berrak bir hikayenin başlayacağını gösterir. Bu rüya aynı zamanda deneyimlerinizden ders almanız ve etrafınızda insanların yaptığını gördüğünüz yanlışların aynılarını yapmamanız için bir uyarıdır. Kitap yığını ise yalnız başınıza, çalışarak ya da refah içinde geçirilecek belirli bir zamanı işaret eder.

Koca: Rüyada bir eş gördüyseniz, bu gerçekleşecek ama kısa bir süre içinde değil.

Konser: Rüyanızda çalan bir müzik hoşunuza gittiyse bir yeteneğinizi ya da bir ilişkinizi yeniden canlandıracaksınız. Bir haberle muhteşem gezilere ya da şehir dışının güzelliklerine doğru yol alacaksınız. Buna rağmen eğer müzik kulak tırmalayıcı ve dinlenemeyecek kadar kötü ise utanç verici bir durumla karşı karşıya kalacaksınız.

Konuşma: Duygusal ve fiziksel  mutluluk getirmek üzere olan iyi bır haberi, başkalarına  yayacaksınız. Eğer bir söylev veriyor ya da dinliyorsanız, ileride bir dinleyici kitlesine konuşma yapabilirsiniz. Konuşmanın konusu, yaşamınızın sizi sahneye ya da gözönüne taşıyacak bölümüyle ilişkilidir.

Koşmak: Hızla olmak istediğiniz yere doğru gidiyorsunuz. Eğer kovalanıyorsanız kötülükler size doğru geliyor olabilir ve bir durumdan kendinizi kurtarma ihtiyacı içinde olabilirsiniz.

Köpek Balığı: Eğer köpek balıkları yüzeye yakınsa, önünüzde bir yarışma var demektir. Eğer köpek balıkları suyun derinlerinde ise, bu yarışma üstü kapalı bir rekabet demektir. lsırmaya çalışan köpek balıkları çok yakında tehlikeli bir durumla karşı karşıya kalacağınızı ve bunu kendi güvenliğinizi koruyarak atlatacak kadar bilgili olduğunuzu gösterir.

Köprü: Sürekli ve gönüllü çabalarınız sayesinde istediğiniz değişiklik olmak üzere. Kendinizi başka birinin şu an ve gelecekle ilgili düşüncelerine göre ayarlıyor, yeni bir yola geçiş yapıyorsunuz. Ruhunuzdaki güç yeni ve parlak ufuklara yükselmenizle size yardımcı oluyor.

Kral: Kral, zihninizdeki bir erkeği temsil eder. Mucizeler ve doğaüstü güçler aşk ilişkisi ile başlayacak cennetten çıkma bir evlilik getirecekler. Gerçek liderlere özgü meziyetleriniz nedeniyle taçlandırılacaksınız. Dürüstlük, sağlıklı karar alma ve özdenetim, yaşamınıza olağanüstü bir parlaklık kazandıracak.

Kraliçe: Eğer rüyanızda krala eşlik eden bir kraliçe gördüyseniz, biri kalbinize ulaşarak sizi sonsuza dek kurtaracak. Ruhların tesadüfen birleşmesi belirgin bir aşk ışığı ruhların evliliği ve bilinçliliği ile sonuçlanır. Zafer kazandığınız da harika bir biçimde  taçlandırılacaksınız. Bir sevgilinin tam kalbindesiniz. Sizi gerçekten seven kişi, sonsuz aşkı güçlü bir dengeye oturtup sizi koruyor ve yüce bir yere yerleştiriyor. Kraliçeyle yemek yemek birkaç ay içinde mevkiinizin yükseleceğini ve elit, neşeli biriyle birlikte mutluluk ziyafeti çekeceğinizi gösterir.

Krem: Krem görmek güzelliğinizle ve görünüşünüzle ilgili düşünceler içinde olduğunuzu, krem sürmek yararı olan çalışmalar içine gireceğinizi, merhem sürmek ruhunuzdaki kırgınlıkları ve yaraları iyileştirme fırsatı bulacağınızı simgeler.

Kulaklık: Size yüksek sesle, açık bir mesaj vermeye çalışan birini duymuyor olabilirsinız. Yakın zaman önce geçen bir konuşmayı derin derin düşünürken başka birinin sesini keşfederek ruhsal durumunu ortaya koya caksınız. Bunu anlamanız hem o kişiyi motive edecek hem de sizi daha üstün bir konuma taşıyacak.

Kumsal: Güneşli bir kumsal, tatmin duygusu ve duygusal yaşamda mutluluğa ve aşka doğru gidişi anlatır. Eğer kumsal taşlıksa, bu mutluluğu sorunlar takip edebilir kumsalda çalışıyor olmak, seçtiğiniz işin size özgür lük ve mutluluk getireceği ve seyahat edeceğiniz anlamına gelir. Deniz kabuğu görmek  ya da toplamak, aşkla ilgili bir sürpriz ve severek yaptığınız işten kazandığınız parada beklenmedik bir artış demektir. Zamanın gelgitleri sizi çağırdığında, keşfedilmemiş kumsallar bulacaksınız.

Kurbağa: Yaşamınız  daha iyiye doğru bir ‘metamorfoz” geçirecek. Biri ya da bir şey, kurbağanın prense dönüşmesi gibi, sizi değiştirecek.

Kurdele: Rüyanızda kurdele gördüğünüzde yaşarnınıza güzellik ve zerafet  gelecek demektir. Çok yakında uzun bir rahatlama döneminin keyfini çıkartabilir, tatile çıkabilir ya da yaşam kalitenizi yükselterek başarı ateşiyle daha hoş, daha rahat bir yaşamın tadına varabilirsiniz.

Kuşlar: Kuşlar iyiye alamettir ve ruhunuzu temsil eder. Yeni, berrak bir gün doğuyor. Kış bitmeye yüz tuttuğunda, kuşlar daha mutlu bir sesle şarkı söylemeye başlar. Yaşamınızı bir özgürlük notasıyla birlikte neşe içinde bahara doğru kayacak. Alçaktan uçan kuşlar, şu andaki dünyevi sorunlarınızın geçici olarak sizi kısıtladığını gösterir.Yüksekten uçan kuşlar ise, özgürlük isteğine işaret eder. Kutsal amacınıza ulaşacaksınız Avcı kuşlar, güvendiklerinize karşı tedbirli olmanız için bir uyarıdır.Ötücü kuşlar, mutlu haberlerin müjdecisidir. Ölü bir kuş, ölüm haberi demektir. Kuş Yumurtası, bir haber ya da yaşamınızda yeni bir gizem anlamına gelir. Kuş Yuvası, rahat bir yaşam tarzının müjdecisidir. Kuş Tüyü ise diğerlerine örnek olacağınıza işaret eder.

Karatavuk: Mutlu bir haber uçarak size doğru geliyor.

Kanarya: Sevgili ile yaşanan  mutluluk ihtiyaçlar nedeniyle sınırlanıyor.

Guguk Kuşu: Siz ya da sevdiğiniz biri vefasız olabilir.

Kumru/Güvercin: Aşk yaşamınızda bir mutluluk olacak, Eğer size doğru uçan bir kumru varsa, yeni bir sevgiliniz olacak. Eğer kumru sizden uzağa uçuyorsa birlikte olduğunuz kişiyle bir ayrılık var.

Ördek: Güvensiz bir durumun üstesinden gelecek ve amaçlarınızı yerine getireceksiniz

Kartal: Üstbenliğiniz altında kalan güçleri yok edecek. Önsezileriniz çok güçlü.

Baykuş: Bilge kalmanın ya da bir kişinin bu konuda kendisini daha da geliştirmesinin sembolüdür.

Papağan: Boş dedikodularla uğraşmamanız için bir uyarıdır. Düşünmeden konuşarak bir sırrı açık edebilirsiniz.

Tavus Kuşu: Güzelliğin, cildin altında saklandığını ve ruhun ölümsüz olduğunu anımsatan bir sembol. Zenginliğiniz aile üyelerinden geliyor.

Bülbül: Biri sizden faydalanıyor.

Martı: Uzak bir yerden bir haber veya yolcu bekleyin.

Leylek: Uzaklara yolculuk edeceksiniz.

Kuğu:Siz yada başka birisi, sakin görünümünün ardında mücadeleci bir kişilik sergiliyor olabilir. Maddi refah bekleyebilirsiniz.

Kutu: Bilinçaltınızda dişiliğinizi ifade etmek için bir istek duyuyorsunuz. İşinizde, ilk başta düşündüğünüzden çok daha fazla potansiyeli olan bir fırsat geçecek elinize.

KAYNAK:GİLLİAN KEMP

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !